Menu

Mariusz Rymanowski

Fotograf

Fotografia Wrocław

Lubię współpracować z ludźmi, których głowa pęka od pomysłów i nie boją się podjąć prób ich realizacji, nie ważne jak szalone by były. Na swoich zdjęciach staram się pokazać to co fotografowany model/modelka skrywają w swoim wnętrzu. Nie ważne czy fotografuje ludzi, miejsca czy zdarzenia ..

Choć moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe dalekie są od tematyki Fotografii, to już kilka lat temu postanowiłem poświęcić jej sporą część mojego życia.

Rozpoczęło się skromnie od niespodziewanego prezentu komunijnego od moich chrzestnych. Prezentem tym były 2 aparaty(automat i półautomat). Oczywiście na starcie moja fotografia sprowadzała się do sesji okolicznościowych(wycieczki szkolne, zdjęcia psa, komunie znajomych czy kuzynów). Następnie w czasach liceum nastał krótki okres zabawy starym Zenitem oraz podglądanie pracy Brata i Kolegi w domowej ciemni.

Potem zainteresowanie już tylko wzrastało. Zenita zabrałem ze sobą na studia, następnie kupiłem sobie kamerę, którą zrobiłem więcej zdjęć niż nagrałem filmów. Kolejnym etapem było pozazdroszczenie Nikona D40x mojej dziewczyny (edit: obecnie Żony 🙂 ) i po kilku miesiącach oszczędzania zakup Nikona D80 w zestawie z lampą SB-800, obiektywem…. itd. itp.. A teraz? Cóż sprzęt stał się kwestią drugoplanową albo i dalszą a na czele jest tylko chęć uwieczniania fantastycznych chwil z życia moich najbliższych, klientów oraz dobra zabawa 🙂